DLACZEGO WARTO LATAĆ Z NAMI

FCB czyli First Class Ballooning . Jesteśmy rodzinną firmą od 30 lat istniejącą na rynku oferującym pasażerskie loty balonami.

 • Pilot Dariusz Brzozowski posiada nalot ponad 4000 godzin spędzonych w powietrzu. Lata nie tylko w Polsce ale też i w Australii. Należy do elitarnej grupy pilotów latających nad centrum Melbourne. Posiada doświadczenie jakim żaden z polskich pilotów nie może się poszczycić w lotach komercyjnych.
 • Posiadamy swoją własną bazę balonową a w niej 8 własnych balonów utrzymywanych w standardach zapewniających ciągłą zdatność do lotu, od małego 2-4 osobowego balonu, po największe balony zabierające na pokład 16 a nawet 20 osób!
 • Posiadamy certyfikat przewoźnika lotniczego z najbogatszą flotą balonową w Polsce wpisaną do certyfikatu przez Urząd Lotnictwa Cywilnego
 • Posiadamy również certyfikat
  -PL.CAO.0037 Zintegrowanej Organizacji Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu
  wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.
 • Do nas należy wysokościowy rekord Polski w klasie AX-9, który w 2002 roku ustanowił Dariusz Brzozowski.
 • W 2014 roku nasz balon wzbił się na wysokość 11125metrów do stratosfery a Dariusz Brzozowski ustanowił nowy rekord Polski dla klasy balonów AX-12. Był to lot w ramach projektu POLSKA STRATOSFERA , w trakcie którego 3 polskich skoczków ustanowiło 2 rekordy Europy skacząc z pokładu balonu z wysokości 10735m oraz w wysokości opuszczenia statku powietrznego formacją 3 osobową oraz odległości swobodnego spadania w formacji.
 • W 2016, 2017, 2019 roku braliśmy udział w najbardziej prestiżowych na świecie zawodach o puchar Gordona Bennetta
 • W 2019 roku podczas Projektu Punya Dariusz Brzozowski jako pilot i nasz balon Zuzia wzieśli załogę skoczkód spadochronowych do Stratosfery by skacząc pobili  rekord Guinnessa w najwyższym na świecie skoku spadochroowym w tandemie

ZAŁOGA FIRST CLASS BALLOONINGDariusz Brzozowski

Pilot/Szef Pilotów/Zaplecze logistyczne

Gosia Brzozowska

Marketing/Dział Jakości

Artur Fiłonowicz

IT/PR/Foto Master